Hizmetlerimiz

Sosyal Medya Yönetimi

İletişimde interaktif olması açısından rakipsiz bir mecra olan sosyal medya; markaların hedef kitleleri ile etkileşimi kesintisiz sürdürebileceği bir iletişim kanalıdır. Sosyal medya yönetimi; markaların hedef kitlelerine doğrudan temas edebilmeleri, efektif pazarlama içerikleri ve reklamlar ile marka değerinin yükseltilebilmesi adına şirketlerin dijital iletişim hizmetleri arasında mutlaka tercih etmeleri gereken bir hizmettir.

SOSYAL MEDYA HİZMETLERİMİZ

NEDEN SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ?

Dünyada her bir internet kullanıcısının ortalama 8 sosyal medya hesabı bulunmaktadır.

Kadınların %86’sı satın almaya karar vermeden önce sosyal medyaya bakıyor.

Türkiye’de kullanıcılar günlük, ortalama 7 saat 15 dakika internette, vakit geçiriyor.

BİZE SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Digivega olarak markanızı tüzel kişilikten gerçek bir kişiliğe dönüştürerek takipçileriyle doğrudan etkileşimde olan, mesafeli imajdan uzak ve takipçilerini iletişimde rahat hissettirdikleri bir zemine oturtuyoruz. Bunu yaparken, markanızı takip eden ziyaretçileri ise farklı hedef gruplarına bölerek, bu gruplara uygun iletişim dilleri belirliyoruz. Şirketinize özel olarak belirlediğimiz iletişim stratejileri, oluşturulan özgün içerik ve kaliteli görseller ile takipçilerinize ulaştırılan mesajlar sayesinde, yeni müşteriler elde ederken, aynı zamanda dijital mecrada trafiğinizi de hızla artmış oluyoruz.

SOSYAL MEDYA YÖNETİM SÜRECİMİZ

Strateji Belirleme

Sosyal medya yönetiminiz için strateji belirlerken öncelikle analiz işlemi ile başlıyoruz.

Analiz

Bunun için SWOT analizi, durum analizi, sektör analizi ve rakip analizi yaparak markadan aldığımız briefe göre yol haritası belirliyoruz.

İçerik Oluşturma & Yönetimi

Uyguladığımız stratejilerin performanslarını anbean takip ederek sürekli uygun optimizasyonlarla sonuçları ölçümlüyoruz.

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

ÖRNEK BAŞARI HİKAYEMİZ

NSI FİLO KİRALAMA

NSI FİLO KİRALAMA

TANIM

Ocak 2019’da kurulan ve kurumsal şirketlere operasyonel araç kiralama hizmeti veren değerli müşterimiz NSI Filo Kiralama’nın tüm sosyal medya ağlarında hesapları açılarak sosyal medyada kurumsal kimliği oluşturuldu. Markanın iletişim dili ve stratejileri oluşturularak, sosyal medya itibar ve kriz yönetim planları gerçekleştirildi.

YAKLAŞIMIMIZ

İçerik ve etkileşim çalışmaları planlanarak sosyal medya reklamları kurgulandı.

Tüm bunları yapmadan önce analiz süreçleri sonucunda markanın güçlü yönleri ve fırsatları belirlenerek hedef kleri gruplandırıldı. Sosyal medyaya özgü form reklamları ve eyleme geçirici kampanya kurguları üretilerek web sitesi trafiği ve sosyal medya üzerinden doğrudan satış kuvvetlendirildi.

SONUÇ

Sonucunda sosyal medya etkileşimleri %130, sosyal medya reklamları ile de satışlar %270 artırılarak en yakın rakipten 4 kat yüksek sonuç alındı

4 kat

Sosyal medya aktivitelerinde en yakın rakibimizden 4 kat yüksek sonuç aldık.

%270

Sosyal medya platformları için oluşturduğumuz reklamlar ile sosyal medyadan gelen satış taleplerini %270 oranında arttırdık.

%130

Oluşturduğumuz stratejiye uygun paylaşımlar ile sosyal medya etkileşimlerini %130 oranında arttırdık.