SEARCH ENGINE OPTIMIZATION

SEO

Arama motoru optimizasyonu (SEO) ile web sitenizi hem arama motoru kriterlerine uygun hem de kullanıcı dostu hale getirerek, organik sonuçlarda üst sıralarda yer almasını sağlıyoruz.

On-Page ve Off-Page SEO, UX/UI optimizayonu, içerik üretimi ve yönetimi, backlink çalışmaları, rakip sitelerin takibi, site hızının geliştirilmesi, görsel ve içeriklerin optimizasyonu gibi teknik iyileştirmelerle reklam maliyetinizi düşürürken, web site trafiğinizi ve marka bilinirliğinizi arttırıyoruz.

Dijital reklamlar İle kısa sürede hızlı sonuçlar alınabiliyor iken SEO ile uzun vadeli kalıcı sonuçlar elde edilebilmektedir.

SEO HİZMETLERİMİZ

NEDEN SEO

Google’da dakikada 4 milyon arama yapılıyor.

Online deneyimlerin %93’ü arama motorunda başlıyor.

Arama motoru kullanıcılarının toplam %80’iöncelikle organik sonuçlara odaklanıyor.

BİZE GÖRE SEO

Digivega Dijital Ajans olarak, SEO çalışmalarında Google’ın güncel algoritmalarına bağlı kalarak sadece doğal yöntemleri kullanıyoruz.

Baştan sona kullanıcı odaklı olarak kullanıcı deneyimi yüksek, ziyaretçileri yanlış yönlendirmeden ve aradıklarını bulabilecekleri sayfaya ulaştırıyoruz.

Bunu da her zaman Google’ın algoritmalarını ve güncellemelerini takip ederek başarıyoruz. Asla işin karanlık kısmını kullanmadan, güvenli ve güçlü bir sonuç alıyoruz.

Bu sebeple SEO sonuçlarımız geçici değil, kalıcı oluyor. Sektör ortalamalarına oranla daha kısa sürede kalıcı sonuçlar aldığımız SEO çalışmalarımızla sizler de markanızı organik olarak yükseltebilir, trafiğinizi artırarak marka bilinirliği ve kurum itibarınızı zirveye taşıyabilirsiniz.

SEO HİZMETİ SÜRECİMİZ

Brief

Çalışmamıza; markanızı, pazarlama stratejilerinizi, hedef kitlenizi, dönemsel hedeflerinizi, rakiplerinizin kim olduğunu, kısa ve uzun vadeli stratejik planlarınızı ve işletmenize ait SWOT analizinizi içeren detaylı briefinizi alarak başlıyoruz.

Analiz

Analiz araçlarımız ile sektör, rakip ve mevcut durum analizinizi yaptıktan sonra, dijital platformlarda uygulayacağımız stratejinizi belirliyoruz.

Ölçümleme

Uyguladığımız stratejilerin performanslarını anbean takip ederek sürekli uygun optimizasyonlarla sonuçları ölçümlüyoruz.

İçerik Üretimi

Uyguladığımız stratejilerin performanslarını anbean takip ederek sürekli uygun optimizasyonlarla sonuçları ölçümlüyoruz.

Optimizasyon

Uyguladığımız stratejilerin performanslarını anbean takip ederek sürekli uygun optimizasyonlarla sonuçları ölçümlüyoruz.

Raporlama

Yaptığımız tüm bu çalışmaları detaylı raporlama ile düzenli olarak sizlere sunuyoruz.

ÖRNEK BAŞARI HİKAYEMİZ

NSI FİLO KİRALAMA

NSI FİLO KİRALAMA

TANIM

NSI Filo Kiralama, Ocak 2019’da kurulan bir filo kiralama markasıdır. Kurumsal şirketlere operasyonel araç kiralama hizmeti vermektedir. Bunun yanında şahıslara da yıllık araç kiralama hizmeti vermektedir.

Mevcut web site WordPress alt yapısıyla yayında olan sayfaları indekslenmiş bir siteydi. SEO ve mobil uyumlu değildi ve yavaştı. Sektördeki rakiplerin köklü olması ve domain değerlerinin yüksek olup otoriter olması buna uygun bir strateji oluşturmamızı zaruri kıldı.

YAKLAŞIMIMIZ

Öncelikle Web siteyi baştan inşa ettik. İnşa ederken en küçük detayın özgün olmasına dikkat ettik.

Web sitesini tamamen kullanıcı odaklı olarak ve Google algoritmalarını düşünerek tasarladık. Tasarımı ve içerikleri de kendimizi müşteri yerine koyarak yarattık.

Kullanıcıların vakit geçirmekten keyif alacakları bir deneyim sunmayı hedefledik.

SWOT, mevcut durum, sektör ve rakip analizi yaptık. Bunların yanında anahtar kelime analizi yaptık. Tüm bu analizler ışığında SEO stratejimizi belirledik.

Arama hacmi nispeten daha düşük fakat dönüşümü daha yüksek olan kelimelere odaklanmakla birlikte, arama hacmi daha yüksek kelimelere de çalıştık.

Yeni bir marka olması bakımından marka bilinirliğini arttırmak için sosyal medyayı kullandık. Sosyal medyada hem marka güvenini oluşturacak bir yöntemi hem SEO’yu destekleyici hem de dönüşüm odaklı olmayı istedik. Marka bilinirliği ve marka görünürlüğü için rakiplerimizden daha fazla sosyal medya aktivitelerinde bulunduk.

SONUÇ

SEO’da 10-12 ay gibi uzun sürelerle elde edilen başarıyı 2 ay gibi kısa bir sürede elde ettik.

Önemli kelime öbeklerinde ilk sayfa ve ikinci sayfaya yükseldik. Organik trafiği %177 oranında arttırdık.

Artık organik trafikten de dönüşüm almaya başlayan bir web sitesi haline getirdik.

Evet, bunu biz başardık!

1

Arama motoru optimizasyonu (SEO) hizmetimiz ile 2 ay gibi çok kısa sürede odak kelimelerimizden biri olan ‘‘kurumsal filo kiralama’’ ile ilk sayfaya yükseldik.

%700

Yeni web site tasarımımız ile web site trafiğini %700 arttırdık.

%156

Google Reklamları ile web sitemize gelen satış taleplerini bir önceki aya göre %156 oranında arttırdık.