İçerik Pazarlama

İçerik Pazarlaması Nedir?

İçerik pazarlaması doğru içerikle doğru hedef kitleye ulaşmak için uzun vadede en etkili yoldur.

İçerik pazarlaması, önceden belirlenen hedef kitleye, ilgilendikleri konularla ilgili bilgi değeri taşıyan içerikleri bir süreklilikle oluşturmak ve gelir getiren müşteri hareketleri elde etme yöntemidir. Geleneksel pazarlama yöntemlerine olan ilginin gün geçtikçe azaldığı düşünüldüğünde tüketiciler, yalnızca kendilerine fayda sağlayan, değer yaratan, bilgilendiren, ilgilerini çeken, onları dinleyen ve onları harekete geçiren markaları takip ediyor.

Digivega’da İçerik Pazarlaması

İçerik pazarlama empati yeteneğidir.

- İçerik pazarlama stratejinizi oluştururken, hedef kitlenin satın almaya karar verirken sordukları soruların ne olduğunu belirleme becerisi ve tecrübesi ile hareket ediyoruz.
- Araştırmalara dayalı ve iyi programlanmış bir içerik pazarlama stratejisi ile iş hedeflerinizi hayata geçirmenizi sağlıyoruz.

Markaya Özel İçerik Çalışması

 • İçerik pazarlamasında başarılı olabilmek için öncelikle hedef kitlenizi belirliyor, kim olduklarını, nerede içerik tükettiklerini, alışkanlıklarını, içeriğin kullanıcıları eyleme nasıl geçireceği tespit ediyoruz.
 • Rakiplerinizi analiz ederek güçlü ve zayıf yönlerini belirliyor, pazarlama stratejilerinizi en doğru şekilde kurguluyoruz.
 • Elde ettiğimiz bilgi ve verileri yaratıcı ekiple birlikte değerlendirerek, planlı ve önceden belirlenen formatlarda düzenli içerikler geliştiriyoruz.
 • Müşteriyi anlama yeteneğimiz ve marka değerinizi arttıracak yaratıcı ekibimiz ile markanıza özel içerik pazarlama örnekleri oluşturuyor, çarpıcı ve hızlı geri dönüşüm sağlıyoruz.
 • Markanızın rekabet ortamında öne çıkmasını sağlamak için yalnızca blog içerik değil, röportaj, sunum, infografik, video, görsel, webinar, GIF gibi birçok alternatifi değerlendirerek, sektörünüze en uygun formatı seçiyor ve aktif bir şekilde kullanıyoruz.
 • Sizi ya da rakiplerinizi takip eden, hedef kitlenizi etkileyen ve yönlendiren yetkin kişileri (blogger, influencer, YouTuber, ünlü isimler vb.) belirliyor, doğru içerik pazarlama stratejileri ile markanıza dahil ediyoruz.
 • Sosyal medya pazarlamasının içerik pazarlaması ile yakından ilgili olduğu biliyor, markanızın sosyal medyadaki varlığını güçlendiriyor, trafik ve dönüşüm oranlarınızı attırıyoruz.
 • Hangi içerik türünün markanız için daha uygun olduğu, hangi ortamda paylaşılan içeriğin daha verimli olduğunu, haftalık ve aylık olarak ölçümlüyor, stratejinizi düzenli olarak güncelliyoruz.

İçerik Pazarlamasının Markanız İçin Faydaları

 • Marka ya da işletmenizin SEO uyumlu, kaliteli içeriklerle Google vb. arama motorlarında daha görünür olmasını sağlar.
 • İçerik pazarlaması ile oluşturulan içerikler, sosyal medya pazarlaması gibi diğer pazarlama kanallarını da destekler.
 • Potansiyel müşteriler ve marka arasında bir bağ oluşturarak markanızın “tercih edilen” konumuna gelmesini ve düşük maliyetlerle, doğal ve içten bir etkileşim kurmanızı sağlar.
 • PPC (pay-per-click) gibi her ay belirli bir bütçe ayırmanızı gerektiren pazarlama yöntemlerine göre, her ay belirli bir çaba göstermeden ve bütçe ayırmadan oluşturduğunuz içeriğin kullanıcılara ulaşmasını sağlar ve kullanıcıları sitenize yönlendirerek trafiği arttırır.
 • Kullandığınız faydalı içerikler sayesinde üye ve kullanıcı sayınızı arttırır, düzenli müşterilere dönüşmelerini sağlar.
 • Kalite ve tutarlılık ile desteklendiğinde etkileşimi sağlamlaştırır ve müşteri sadakatini pekiştirir.

“Hedef kitlenin markaya olan sadakatini korumak için yatırım yapmanız gerekir. Çünkü sadakat, uzun vadeli bir süreç sonunda oluşur.”

İçerik Pazarlama
İçerik Pazarlama
İçerik Pazarlama static
İçerik Pazarlama static

Ne Yapıyoruz?

Video & Fotoğraf Prodüksiyon

İhtiyaç duyduğunuz alanda belirlenen konsepte ve senaryoya göre, marka imajınıza uygun profesyonel video ve fotoğraf çekimleri gerçekleştirerek, dijital mecralarda yayımlanmaya ve kullanılmaya hazır hale getiriyoruz.

Video & Fotoğraf Prodüksiyon Video & Fotoğraf Prodüksiyon

Grafik Tasarım

 • Basılı Reklam/İlan Tasarımları
 • - Gazete, Dergi, Billlboard vb.
 • - Katalog, Broşür, El İlanı, Afiş, Davetiye vb.
 • - Tabela, Bayrak, Taşıt Giydirme vb.
 • Banner Tasarımı
Grafik Tasarım Grafik Tasarım

Motion Graphics & Animation

Yaratıcı kısa animasyonlar, logo animasyonları, 2D videolar ve tipografik videolar hazırlıyoruz. Sizler için oluşturulan videolarda proje gereğince müzik (ses) ve seslendirme hizmetleri de sunarak bir bütün olarak hizmet veriyoruz.

Motion Graphics & Animation Motion Graphics & Animation

Kampanya Yönetimi

Sizin için ürettiğimiz entegre kampanyalar ile geleneksel pazarlama ile dijital pazarlama arasında bir köprü oluyoruz.

Kampanya Yönetimi Kampanya Yönetimi

Teklif Al

Mutlu müşteri portföyümüze katılmak isterseniz bizden teklif alabilirsiniz. :)

Bİ KAHVE İÇER MİSİNİZ?
İK

Birlikte Çalışalım

Deneyimli kreatif ekibimizin bir parçası olacak kadar iyi olduğuna inanan, dijital dünya ile yatıp kalkan, kariyerini bu yönde ilerletmek isteyen herkesle tanışmak için sabırsızlanıyoruz :)

BAŞVUR
Adresimiz
Emniyettepe Mah. Selam Sok.
Ahikent Villaları No:22 Eyüp İstanbul
Yol tarif al >
Bizi Arayın (+90)212 236 36 56
Mail info@digivega.com
İletişim